Kraniosakraalteraapia

Kuidas Sina tuled toime igapäevaste pingetega?

Me kõik võime kannatada stressi, depressiooni, ärevuse, traumade, haiguste, krooniliste tervisehädade all või saame muret tekitavaid uudiseid. Ajaga kõik need faktorid kogunevad ja võivad tekitada tunde, et oleme väsinud ja tühjaks jooksnud. See kuidas me stressiga toime tuleme on inimeseti erinev. Meis võib see käivitada võitle-põgene režiimi tihemini kui arvame ja see põhjustab meie kehasüsteemi kokkutõmbumist, läheme kaitsesse, hingamine kiireneb ja on pealiskaudsem, seedesüsteem lülitub välja ja meil on raske selgelt mõelda, kui oleme ellujäämisrežiimil.
 
Kraniosakraalteraapia võib aidata meil lülitada välja sellest seisundist lõdvestunumasse seisundisse, et keha saaks jälle paremini funktsioneerida.

Mis on kraniosakraalteraapia?

Biodünaamiline Kraniosakraalteraapia on sügav kehateraapia, mis põhineb kehale omaste terviseväljenduste kuulamises ja toetamises. Kõikides rasketes, füüsilistes või emotsionaalsetes olukordades on tervis (ehk sisemine tasakaal) alati olemas. Terapeut toetab kerge puudutuse ja kohaloluga keha struktuuri eriti kesknärvisüsteemi struktuuri parandamist.
 
Selles perspektiivis ei käsitleta tervist kui haiguse puudumist, vaid kui universaalse loova ja organiseeriva printsiibi väljendust, mida nimetatakse eluhinguks, millel on oma intelligentsus ja tarkus. Viljastumise ajal lisavad eluhinguse jõud embrüole elujõudu, luues vormi. Samad tervisejõud korraldavad, hooldavad ja parandavad kõiki elusorganisme kogu nende eluea jooksul. Nii, et tervis ei kao kunagi. Düsfunktsioonide mustrid kehas on lihtsalt parim võimalik tasakaal lahendamata seisundite jõudude ja tervisejõudude vahel.
 
Selle teraapia ilu seisneb selle lihtsuses. Kraniosakraalteraapia praktik võtab neutraalse positsiooni ja laseb raviprotsessil areneda seda toetades. Praktiseerija on huvitatud keha kudede sisemistest ümberkorraldustest vedelikkehas ning energeetilistes ja emotsionaalsetes kihtides, et toimuks liikumine parema tervise poole. Teraapia loob turvalise ruumi traumaatiliste kogemuste esiletulemiseks kehast ja sujuvaks lahendamiseks, ilma et see oleks üle jõu käiv või uuesti stimuleeriv.
 
Praktik toetab kogu seansi ajal klienti erinevate spetsiifiliste käteasenditega, oma kohalolu ja vajadusel ka verbaalsete küsimustega. See loob turvalise pinna, et kliendi süsteem saaks hakata vabastama pingeid, mis on kehas, närvisüsteemis või emotsionaalsel tasandil.

Kuidas kraniosakraalteraapiat tehakse?

Alustuseks toimub kliendiga vestlus, millega klient seansile tuleb ja kuidas end tunneb. Edasi paneb praktik kliendi riietega massaažilauale ja hoiab erinevaid käteasendeid ca 5-10 minutit. Klient võib tunda kergeid liikumisi, soojust, võbelemist, vabanemist. Läbi selliste käteasendite vabastatakse kehast piiranguid ja kinnijäänud energiaid, lubades seeläbi kehal liikuda tagasi voolamisse, terviklikkusesse ja tasakaalu.

Mida inimesed kraniosakraalteraapia kohta ütlevad?

Inimesed, kes on võtnud vastu kraniosakraalteraapia sessioone, on öelnud, er paraneb emotsionaalne, füüsiline, mentaalne ja spirituaalne heaolu. Kliendid tunnevad end terviklikult selle asemel, et tunda eri osasid.

Kraniosakraalteraapia põhineb ka kogemusel, et sügavas lõdvestus- ja usaldusseisundis pääseb inimkeha kergemini ligi oma tasakaalu, sisemise rahu ja vaikuse seisundile, millel on sügavalt puhastav ja taastav toime.

Kraniosakraalteraapia kogub oma sügava ravitoime tõttu palju tuntust ja populaarsust ja kuna see on väga pehme ja rahulik meetod, siis sobib hästi ka imikutele, lastele ja eakatele.

Sügavamate protsesside puhul ja kui soovid paremat tulemust, siis soovitan teha 5-10 seanssi umbes nädalase vahega, siis saavad kehas sügavamad tervenemisprotsessid tööle hakata, füüsilised vaevused leevenema ja psühholoogilised mustrid ei kord enam.

Kraniosakraalteraapia võib aidata järgnevate probleemide korral: